Κατηγορίες
Το ΝΟΗΣΙΣ στο Science Festival 2024 του ΔΕΛΑΣΑΛ
![](https://www.noesis.edu.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG_20240401_233920-1200x1147.jpg)
Το ΝΟΗΣΙΣ συμμετείχε στο Science Festival 2024, που διοργάνωσε το κολέγιο ΔΕΛΑΣΑΛ στις εγκαταστάσεις του την Κυριακή 31 Μαρτίου 2024.
Στο πλαίσιο αυτό, ο φορέας παρουσίασε μια σειρά πειραμάτων και κατασκευών από το εκπαιδευτικό πρόγραμμα Peiramatistas. Η συμμετοχή αυτή εντάσσεται στο πλαίσιο δράσεων εξωστρέφειας του ΝΟΗΣΙΣ με σκοπό τη σύνδεση και επικοινωνία του οργανισμού με την ευρύτερη κοινωνία και ιδιαίτερα τη νέα γενιά.