Κατηγορίες
Με επιτυχία πραγματοποιηθηκε το 1ο Φεστιβάλ Αγάπης όπου συμμετείχε το ΝΟΗΣΙΣ
![](https://www.noesis.edu.gr/wp-content/uploads/2024/06/1718801326484.jpeg)
Την Κυριακή 16 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε το 1ο Φεστιβάλ Αγάπης, που διοργάνωσε ο Δήμος Θεσσαλονίκης στο Δημαρχείο της πόλης.
Το ΝΟΗΣΙΣ συμμετείχε παρουσιάζοντας πειράματα και εμπλέκοντας τα παιδιά που βρέθηκαν στην εκδήλωση, σε ευφάνταστες κατασκευές, αντλώντας από θεματικές όπως η διάθλαση του φωτός, ο στατικός ηλεκτρισμός, και οι εξωπλανήτες.